NSCHSAA CHAMPIONSHIPS
Sunday January 27, 2019 St. Anthonys 8am 3pm
9:00 am 4x200m Relay: Trials: Top 6 times to the finals - Run Quick
Louis |
Adams |
Almberg |
Bejarano |
|
24.8 |
23.9 |
24.4 |
23.9 |
1:37 Finals |
Alternates: Johnston + Simon
Johnston |
Cairney |
Simon |
Roman |
|
?? |
?? |
?? |
?? |
1:42.92 |
Alternates: Portera + Ramos
9:10 Girls 4x200
9:25 am 3200m Run:
OConnell |
10:53 |
9:40 am Girls 3000
9:50 am 55m Dash: Semi-Finals Top 6 to Finals
Louis |
Johnston |
|
|
|
7.05 |
7.32 |
|
|
|
10:10 Girls 55m
10:25 am 600m Run: Arrive by 9:00am if first event
F.Sanchez |
Senica |
Greenidge |
A.Healy |
Garcia |
Rebetti |
1:25 3rd Place |
1:30 |
1:30.65 PR |
1:36 PR |
1:40 PR |
DNR |
Girls 600m
10:40 am 55m High Hurdles: Trials
Portera |
|
8.75 PR Finals |
|
Girls 55HH
11:00 am 55m Dash: Finals - Girls 55m Finals
11:25 1000m Run:
B.Healy |
Aleaga |
|
|
2:39 PR 3rd Place |
2:43 PR |
|
|
Girls 1000
11:45 Girls 55mHH Finals
55m HH: Finals:
Portera |
8.83 6th Place |
11:50 300m Dash: Trials top 18 seeded and can advance
Almberg |
Louis |
Bejarano |
Williams |
Epp |
Cairney |
DNR |
39.38 PR |
39.16 |
43.99 |
41.90 |
42.68 |
Scarpantonio |
St.Hilaire |
Campbell |
Pena |
Smith |
|
41.23 PR |
40.89 |
46.88 |
49.25 |
DNR |
|
12:05 Girls 300mTrials
12:20 1600m Run:
Fiorillo |
Budveit |
Harrigan |
McGrath |
E.Sanchez |
4:46 3rd Place |
5:18 |
5:10 PR |
5:10 PR |
5:01 |
12:40 Girls 1500m
12:55 300m Dash: Finals - 1:00 Girls 300m Finals
1:05 4x800m Relay:
OConnell |
Aleaga |
B.Healy |
Fiorillo |
|
2:11 |
2:11 |
2:11 |
2:19 |
8:54 4th Place |
Alternates: Greenidge + E.Sanchez
1:15 Girls 4x800m Relay
1:25 4x400m Relay:
Adams |
Senica |
F.Sanchez |
Amelemah |
|
|
|
|
|
DNR |
Alternates: Aleaga + Roman
1:35 Girls 4x400mRelay
1:45 4x200m Finals:
Adams |
Almberg |
Bejarano |
|
|
24.8 |
24.1 |
24.5 |
23.9 |
1:37.52 3rd Place |
9:00am Shot Put: 1st 40-50 Top 18 Seeds 1st-Then Finals-Then the rest
Glasgow |
Standwill |
Archer |
Stroble |
42 4.75 2nd Place |
42 8.25 PR FIRST PLACE |
3611.75 PR |
362.5 PR |
Portera |
Almberg |
Anderson |
|
58 2nd Place |
56 3rd Place |
53 PR |
|
9:00am Long Jump: 1st First legal jump measured-all others over 17 only to be measured
Amelemah |
|
|
|
212 PR 2nd Place |
|
|
|
Amalemah |
Ramos |
|
|
|
45 0.75 PR FIRST PLACE |
352.75 |
|
|
|
Pole Vault: after Girls 8-86-9-96-10-106-11-116-12
Buschle |
Smith |
Galasso |
11 3rd Place |
NH |
8 |
Team Scores:
1. SA-82 2. CH-64 3. SJB-44 4. KM-25 5. HT-22 6. SM-2
30 Points scored in the field by SJB